Strava PODZIMU nesmí prochladit!

Na podzim naše imunita dostává zabrat nejen šířící mi se viry ale také nevhodnou stravou. Když se venku ochladí, není už žádoucí jako v létě, jíst ochlazující potraviny, neboť tělo nepotřebuje ochladit, ale naopak - zahřát. Které potraviny je vhodné v tomto období jíst a na které si dát pozor?

Zobrazit celý článek

OZDRAVTE SVŮJ JÍDELNÍČEK 4. část

Finále seriálu. Poslením tématem je očekávané SESTAVENÍ JÍDELNÍČKU. Jak jednoduše "na to", aby byla každodenní strava VYVÁŽENÁ? Příklad jídelníčku, který je vhodný pro všechny. Neřeším kalorie, neřeším množství - strava je individuální tak jako vaše individualita. Vykročte na vzrušující cestu objevování svého stravovacího způsobu...

Zobrazit celý článek

OZDRAVTE SVŮJ JÍDELNÍČEK 3. část 

Život "z pohledu žaludku".  Žaludek miluje TRPĚLIVOST a KLID při jídle. Zdravý žaludek odměňuje radostí, dychtivostí po životě. Dnes ozdravíme to nejdůležitější - stravovací NÁVYKY. V místě žaludku (solární plexus, 3. čakra) sídlí vaše osobnost, vaše vnitřní Já…

 

Zobrazit celý článek

OZDRAVTE SVŮJ JÍDELNÍČEK 2. část

Od pitného režimu rovnou k potravinám. Velmi záleží na tom, CO kupujete. Svůj jídelníček nejlépe ozdravíte NÁKUPEM bez škodlivin. Které potraviny patří do zdravého košíku a které nikoli?

Zobrazit celý článek

OZDRAVTE SVŮJ JÍDELNÍČEK 1. část

Aneb pár jednoduchých kroků ke zdravějšímu jídelníčku. Nepotřebujete k tomu nic. Jen číst a řídit se navždy těmito pravidly. Složité? Ani ne! Jen to zkuste! Začneme postupně. Bodem č. 1 je PITNÝ REŽIM.

Zobrazit celý článek

KŘIŠŤÁLOVÉ DĚTI

Donesou Vám kapesník, když pláčete. Jsou mírumilovné, laskavé. Vynikají svou duchovní čistotou. První kříšťálové děti snad přišly na svět už po roce 1995 a jsou nástupci tzv. dětí INDIGOVÝCH. Křišťálové děti jsou kolem nás. A našim úkolem je jim naslouchat a učit se...abychom podpořili přirozenou evoluci člověka pozitivním směrem.

Zobrazit celý článek

Jaro, léto, POZDNÍ LÉTO?

Tradiční čínská medicína rozděluje veškeré fungování ve vesmíru a životě na 5 elementů. Nyní se podle ní nacházíme v období pozdního léta. Které potraviny náleží konzumovat v tomto období? Ty SLADCE chutnající. A vychutnat si je:).

Zobrazit celý článek

"BÁBOVIČKO, PODAŘ SE MI"

I bábovka může být zdravá. Zapojte tvořivého ducha a proměňte mlsání v racionální stravování. Postupů, jak vytvořit z klasické bábovky zdravé varianty je mnoho. Začněte ještě dnes a užijte si to!

Zobrazit celý článek

Oblíbená/neoblíbená ZELENINA?

Zelenina je jednou z nejvíce nedostatkových skupin potravin v našem jídelníčku. Přitom bez zeleniny nemůže být NIKDY strava plnohodnotná, zdraví podporující. Chcete-li se stravovat zdravě (což je pro každého přirozené), shodit přebytečnou váhu, cítit se svěže, být plni energie a lehkosti, bez zeleniny se zkrátka neobejdete!

Zobrazit celý článek

PEČIVO, pečivo, kolikrát denně je tě libo?

O pečivu se ví své. Neměli bychom to s ním přehánět a co se bílého pečiva týče, tak kolem něj raději chodit obloukem... Nesnášenlivostí na lepek přibývá, zvlášť u mladší populace. 

Zobrazit celý článek

"BUCHTAŘKA"

Rádi si hrajete? Super! A co když přitom vytvoříte něco zdravého, na čem si pochutná celá rodina? Miluji pečení o víkendu! Domácí, s láskou upečená buchta, bábovka či koláč provoní celý byt a vykouzlí ve vašem domově atmosféru pohody. Žádné složitosti, síla a radost se skrývá v jednoduchosti :).

Zobrazit celý článek

Vlastnoručně připravené jídlo má přidanou hodnotu

Kamenem úrazu dnešní doby je najít si na stravování čas a sami si pokrmy připravovat. Pokrm, který projde vašima láskyplnýma rukama funguje na tělo úplně jinak, než když si jej pouze hotový koupíte (a ani nevíte, co obsahuje, jak byl skladován, odkud pochází apod.). Pokud nevěnujete svému jídlu aktivní pozornost, vaše tělo bude dělat totéž. A to vždy končí nerovnováhou...

Zobrazit celý článek

RYBÍZ, JAHODY, MALINY

Není nad čerstvé ovoce ze záhrádky. Různobarevné "bobulky" lze použít do nejrůznějších dezertů a svačinek, které vypadají opravdu luxusně! Připravte pro sebe a své blízké malé radosti z čerstvého zahradního ovoce! Když jahody, rybíz, maliny, angrešt právě dozrávají.

Zobrazit celý článek

Proč VÝŽIVOVÉ PORADENSTVÍ v centru Pro Život v Rovnováze?

Vyzkoušeli jste už ve výživě ledacos, přesto váha nejde dolů a zdravotní problémy nemizí? Možná jen nesnášíte lepek, konzumujete příliš mléčných výrobků nebo vaše stravování není v souladu s vaší krevní skupinou. Vaše tělo může být zatíženo toxiny. Vztah k jídlu ovládají také emoce...

Zobrazit celý článek

Slunce na talíři - STRAVA LÉTA

Snídaně na terase, piknik v trávě, večerní grilování. V létě je ideální příležitost odstoupit od české kuchařky a horké plotny, a energii nasměrovat k přípravě nejrůznějších salátů, lehkých pokrmů z ryb, masa, dezertů z čerstvého ovoce. Pozor na zmrzliny a chlazené nápoje!

Zobrazit celý článek