Jak se "neutopit" v předvánočním shonu

Reklamy a výzdoba málem od října, na skříních hromadící se dárky. Úklid včetně čistotou zářicích oken nesmí chybět, no a bez cukroví to nejde! Šijeme na sebe pěknou past, chceme-li mít o Vánocích vše "tip-ťop". Co pak následuje - nepřekvapí. Vánoce jsou pryč a nikdo je vlastně skutečně NEPROŽIL...

Zobrazit celý článek

Kuchyně v ZIMNÍM kabátku

Dost ledového salátu, zmrzlin a piva. V zimě potřebují být naše orgány v TEPLE! Tím pravým jsou polévky, jídla pečená, vařená v jednom hrnci. Zimnímu období vévodí RYBY.

Zobrazit celý článek

PEČIVO, pečivo, kolikrát denně je tě libo?

O pečivu se ví své. Neměli bychom to s ním přehánět a co se bílého pečiva týče, tak kolem něj raději chodit obloukem... Nesnášenlivostí na lepek přibývá, zvlášť u mladší populace. 

Zobrazit celý článek

Proč VÝŽIVOVÉ PORADENSTVÍ v centru Pro Život v Rovnováze?

Vyzkoušeli jste už ve výživě ledacos, přesto váha nejde dolů a zdravotní problémy nemizí? Možná jen nesnášíte lepek, konzumujete příliš mléčných výrobků nebo vaše stravování není v souladu s vaší krevní skupinou. Vaše tělo může být zatíženo toxiny. Vztah k jídlu ovládají také emoce...

Zobrazit celý článek

TĚHOTENSTVÍ A STRAVA

Těhotenství je zajisté nejkrásnějším a zároveň nejzodpovědnějším obdobím v životě každé ženy. Hlavně co se týče STRAVOVÁNÍ. Jak zajistit dítěti a sobě dostatek všech živin? Nepřibrat příliš, cítit se v pohodě? Je to jednoduché...

Zobrazit celý článek

Jak se pozná "detoxikovaný" člověk

Nespokojenost s vlastním životem, nedostatek radosti, zdravotní problémy. Přitom všichni chceme být zdraví a žít šťastný život. Jak ze začarovaného kruhu ven? Jak se cítit vyrovnaně? Metoda C.I.C. je řešením.

Zobrazit celý článek

Strava PODZIMU nesmí prochladit!

Na podzim naše imunita dostává zabrat nejen šířící mi se viry ale také nevhodnou stravou. Když se venku ochladí, není už žádoucí jako v létě, jíst ochlazující potraviny, neboť tělo nepotřebuje ochladit, ale naopak - zahřát. Které potraviny je vhodné v tomto období jíst a na které si dát pozor?

Zobrazit celý článek

OZDRAVTE SVŮJ JÍDELNÍČEK 4. část

Finále seriálu. Poslením tématem je očekávané SESTAVENÍ JÍDELNÍČKU. Jak jednoduše "na to", aby byla každodenní strava VYVÁŽENÁ? Příklad jídelníčku, který je vhodný pro všechny. Neřeším kalorie, neřeším množství - strava je individuální tak jako vaše individualita. Vykročte na vzrušující cestu objevování svého stravovacího způsobu...

Zobrazit celý článek

OZDRAVTE SVŮJ JÍDELNÍČEK 3. část 

Život "z pohledu žaludku".  Žaludek miluje TRPĚLIVOST a KLID při jídle. Zdravý žaludek odměňuje radostí, dychtivostí po životě. Dnes ozdravíme to nejdůležitější - stravovací NÁVYKY. V místě žaludku (solární plexus, 3. čakra) sídlí vaše osobnost, vaše vnitřní Já…

 

Zobrazit celý článek

OZDRAVTE SVŮJ JÍDELNÍČEK 2. část

Od pitného režimu rovnou k potravinám. Velmi záleží na tom, CO kupujete. Svůj jídelníček nejlépe ozdravíte NÁKUPEM bez škodlivin. Které potraviny patří do zdravého košíku a které nikoli?

Zobrazit celý článek

OZDRAVTE SVŮJ JÍDELNÍČEK 1. část

Aneb pár jednoduchých kroků ke zdravějšímu jídelníčku. Nepotřebujete k tomu nic. Jen číst a řídit se navždy těmito pravidly. Složité? Ani ne! Jen to zkuste! Začneme postupně. Bodem č. 1 je PITNÝ REŽIM.

Zobrazit celý článek

KŘIŠŤÁLOVÉ DĚTI

Donesou Vám kapesník, když pláčete. Jsou mírumilovné, laskavé. Vynikají svou duchovní čistotou. První kříšťálové děti snad přišly na svět už po roce 1995 a jsou nástupci tzv. dětí INDIGOVÝCH. Křišťálové děti jsou kolem nás. A našim úkolem je jim naslouchat a učit se...abychom podpořili přirozenou evoluci člověka pozitivním směrem.

Zobrazit celý článek

"BÁBOVIČKO, PODAŘ SE MI"

I bábovka může být zdravá. Zapojte tvořivého ducha a proměňte mlsání v racionální stravování. Postupů, jak vytvořit z klasické bábovky zdravé varianty je mnoho. Začněte ještě dnes a užijte si to!

Zobrazit celý článek

Oblíbená/neoblíbená ZELENINA?

Zelenina je jednou z nejvíce nedostatkových skupin potravin v našem jídelníčku. Přitom bez zeleniny nemůže být NIKDY strava plnohodnotná, zdraví podporující. Chcete-li se stravovat zdravě (což je pro každého přirozené), shodit přebytečnou váhu, cítit se svěže, být plni energie a lehkosti, bez zeleniny se zkrátka neobejdete!

Zobrazit celý článek

"BUCHTAŘKA"

Rádi si hrajete? Super! A co když přitom vytvoříte něco zdravého, na čem si pochutná celá rodina? Miluji pečení o víkendu! Domácí, s láskou upečená buchta, bábovka či koláč provoní celý byt a vykouzlí ve vašem domově atmosféru pohody. Žádné složitosti, síla a radost se skrývá v jednoduchosti :).

Zobrazit celý článek