Je zlatá! KURKUMA...

Rozzáří jakýkoli pokrm. Tak silné její barvivo, kurkumin, je! „Dává barvu“ známému koření kari, jehož je součástí. Protirakovinné účinky kurkumy hýbou západním světem. Denní dávka v rámci prevence činí ¼ až ½ čajové lžičky zlatavého prášku (koření), k dostání ve zdravých výživách.

Zobrazit celý článek

„Bude ZIMA, bude mráz, co si mám k jídlu dát?“

Rozhodně nic tropického a studeného. Proč? Abychom si neprochladili LEDVINY A MOČOVÝ MĚCHÝŘ! Tyto orgány jsou totiž v zimě obzvlášť citlivé...

Zobrazit celý článek

Vnitřní hygiena člověka to je C.I.C. metoda

Tak jako každý den pečujeme o svá těla z vnějšku - myjeme se, čistíme si zuby, tak stejně potřebujeme k udržení dlouhodobého zdraví a životního optimismu, čistit svůj organismus zevnitř.

Zobrazit celý článek

Jak o Vánocích NEPŘIBRAT aneb udržet si váhu lze celoročně

Vánoce to nemusí být jen přejídání a kila navíc. Stačí se vyvarovat následujících "hříchů".

Zobrazit celý článek

Kuchyně v ZIMNÍM kabátku

Dost ledového salátu, zmrzlin a piva. V zimě potřebují být naše orgány v TEPLE! Tím pravým jsou polévky, jídla pečená, vařená v jednom hrnci. Zimnímu období vévodí RYBY.

Zobrazit celý článek

5 DRUHŮ ZA HODINU?

Ano, je to možné! V případě, že se vykašlete na recepty a tvoříte podle vlastní fantazie tak, jak vám nápady "přicházejí". Myslela jsem, že mě letos pečení cukroví mine, avšak nakonec to nečekaně přišlo! Během hodiny vzniklo pět různobarevných kuliček, špiček, oválků... Všechny bez mléka a pšeničného lepku. Jsem zvědavá, co vy na to ;)

Zobrazit celý článek

Podzimní PLÍCE (a tlusté střevo)

Proč je důležité čistit energetický okruh plic, který je aktivní právě teď? Jak se projevuje jeho toxické zatížení a co můžeme udělat proto, abychom podzim prožili v rovnováze?

Zobrazit celý článek

Strava PODZIMU nesmí prochladit!

Na podzim naše imunita dostává zabrat nejen šířící mi se viry ale také nevhodnou stravou. Když se venku ochladí, není už žádoucí jako v létě, jíst ochlazující potraviny, neboť tělo nepotřebuje ochladit, ale naopak - zahřát. Které potraviny je vhodné v tomto období jíst a na které si dát pozor?

Zobrazit celý článek

BEZ LEPKU A KASEINU

Lehce se to řekne, hůře naplňuje. V 99% technologicky zpracovaných potravin se pšenice a mléko v různých formách nacházejí. Chceme-li stravovat bez nich, nezbývá než se orientovat na nezpracovanou, čistě přirozenou stravu. Produkty přírody mají pro nás vše co potřebujeme. Jak se v lepku-nelepku, kaseinu-nekaseinu vyznat?

Zobrazit celý článek

Houby ořechy!

Pravá pozdně letní nadílka - houby a vlašáky.  Sbírejme je ve velkém, konzumujme však střídmě. Zásoba na zimu přijde rovněž vhod. 100 % přírodní produkty! Co více si nyní přát, než tyto přirozeně zdravé dobroty ochutnat...

Zobrazit celý článek

Jaro, léto, POZDNÍ LÉTO?

Tradiční čínská medicína rozděluje veškeré fungování ve vesmíru a životě na 5 elementů. Nyní se podle ní nacházíme v období pozdního léta. Které potraviny náleží konzumovat v tomto období? Ty SLADCE chutnající. A vychutnat si je:).

Zobrazit celý článek

ŠVESTKY 

Nejen obsah draslíku, ale také projímavý účinek ŠVESTEK se nám může hodit!  Aneb švestkově modrá sezóna právě začíná...

Zobrazit celý článek

KREVNÍ SKUPINA - osobní výživový směr?

Znáte svou krevní skupinu? Skvělé! Začněte svůj jídelníček stavět na potravinách vhodných právě pro ni! Výběr každodenních potravin se tím zjednoduší a je možné, že si přestanete dělat hlavu s tím, že Vám například nechutná čočka (pochopitelně, když jste krevní skupina 0 a přirozené je pro vás maso a zelenina :D ). Pojďte hravě do toho...

Zobrazit celý článek

Rychlokvašená zelenina je to pravé!

Pickles, a zase to pickles... Proč? Není zdravější a levnější tip na doplnění vitamínů a minerálů po zimě. Není lepší a jednodušší způsob, jak si vypěstovat zdravou střevní mikroflóru. Mikroflóra má vliv nejen na imunitu, ale také na vaši tělesnou hmotnost! Věděli jste, že čím máte kvalitnější mikroflóru, tím jste v podstatě štíhlejší? Pickles je proto...

Zobrazit celý článek

Proč VÝŽIVOVÉ PORADENSTVÍ v centru Pro Život v Rovnováze?

Vyzkoušeli jste už ve výživě ledacos, přesto váha nejde dolů a zdravotní problémy nemizí? Možná jen nesnášíte lepek, konzumujete příliš mléčných výrobků nebo vaše stravování není v souladu s vaší krevní skupinou. Vaše tělo může být zatíženo toxiny. Vztah k jídlu ovládají také emoce...

Zobrazit celý článek