Jaro, léto, POZDNÍ LÉTO?

Tradiční čínská medicína rozděluje veškeré fungování ve vesmíru a životě na 5 elementů. Nyní se podle ní nacházíme v období pozdního léta. Které potraviny náleží konzumovat v tomto období? Ty SLADCE chutnající. A vychutnat si je:).

Zobrazit celý článek

"BÁBOVIČKO, PODAŘ SE MI"

I bábovka může být zdravá. Zapojte tvořivého ducha a proměňte mlsání v racionální stravování. Postupů, jak vytvořit z klasické bábovky zdravé varianty je mnoho. Začněte ještě dnes a užijte si to!

Zobrazit celý článek

Oblíbená/neoblíbená ZELENINA?

Zelenina je jednou z nejvíce nedostatkových skupin potravin v našem jídelníčku. Přitom bez zeleniny nemůže být NIKDY strava plnohodnotná, zdraví podporující. Chcete-li se stravovat zdravě (což je pro každého přirozené), shodit přebytečnou váhu, cítit se svěže, být plni energie a lehkosti, bez zeleniny se zkrátka neobejdete!

Zobrazit celý článek

PEČIVO, pečivo, kolikrát denně je tě libo?

O pečivu se ví své. Neměli bychom to s ním přehánět a co se bílého pečiva týče, tak kolem něj raději chodit obloukem... Nesnášenlivostí na lepek přibývá, zvlášť u mladší populace. 

Zobrazit celý článek

"BUCHTAŘKA"

Rádi si hrajete? Super! A co když přitom vytvoříte něco zdravého, na čem si pochutná celá rodina? Miluji pečení o víkendu! Domácí, s láskou upečená buchta, bábovka či koláč provoní celý byt a vykouzlí ve vašem domově atmosféru pohody. Žádné složitosti, síla a radost se skrývá v jednoduchosti :).

Zobrazit celý článek

Vlastnoručně připravené jídlo má přidanou hodnotu

Kamenem úrazu dnešní doby je najít si na stravování čas a sami si pokrmy připravovat. Pokrm, který projde vašima láskyplnýma rukama funguje na tělo úplně jinak, než když si jej pouze hotový koupíte (a ani nevíte, co obsahuje, jak byl skladován, odkud pochází apod.). Pokud nevěnujete svému jídlu aktivní pozornost, vaše tělo bude dělat totéž. A to vždy končí nerovnováhou...

Zobrazit celý článek

RYBÍZ, JAHODY, MALINY

Není nad čerstvé ovoce ze záhrádky. Různobarevné "bobulky" lze použít do nejrůznějších dezertů a svačinek, které vypadají opravdu luxusně! Připravte pro sebe a své blízké malé radosti z čerstvého zahradního ovoce! Když jahody, rybíz, maliny, angrešt právě dozrávají.

Zobrazit celý článek

Proč VÝŽIVOVÉ PORADENSTVÍ v centru Pro Život v Rovnováze?

Vyzkoušeli jste už ve výživě ledacos, přesto váha nejde dolů a zdravotní problémy nemizí? Možná jen nesnášíte lepek, konzumujete příliš mléčných výrobků nebo vaše stravování není v souladu s vaší krevní skupinou. Vaše tělo může být zatíženo toxiny. Vztah k jídlu ovládají také emoce...

Zobrazit celý článek

Slunce na talíři - STRAVA LÉTA

Snídaně na terase, piknik v trávě, večerní grilování. V létě je ideální příležitost odstoupit od české kuchařky a horké plotny, a energii nasměrovat k přípravě nejrůznějších salátů, lehkých pokrmů z ryb, masa, dezertů z čerstvého ovoce. Pozor na zmrzliny a chlazené nápoje!

Zobrazit celý článek

Jak se pozná "detoxikovaný" člověk

Nespokojenost s vlastním životem, nedostatek radosti, zdravotní problémy. Přitom všichni chceme být zdraví a žít šťastný život. Jak ze začarovaného kruhu ven? Jak se cítit vyrovnaně? Metoda C.I.C. je řešením.

Zobrazit celý článek

Rodiče chtějí miminka, MIMINKA chtějí DŮVĚRU

Pasivita dnešního světa způsobuje nedostatek sebedůvěry nastávajících rodičů ve schopnost počít dítě. I přes plánování a snažení se úspěch nedostavuje, jak je to možné, když všechna vyšetření jsou v pořádku? Toxiny v těle i mysli přirozenou rovnováhu porušují.

Zobrazit celý článek

RECEPTY měsíce března a dubna

Jednoduché recepty na jarní pokrmy se sešly! Odlehčené variace BEZ masa a mléka, navíc UNIVERZÁLNÍ - ingredience lze vesele obměňovat, třeba přávě podle toho, co máte doma :). Fantazii a pestrosti zdar!

Zobrazit celý článek

VEJCE za cholesterol nemůže

Vejce jsou velmi rozporuplnou potravinou. Obsahují bílkoviny, vitamíny a minerály, zároveň také nebezpečný cholesterol. Kromě něj však ve vajíčku najdeme i ochranné látky, které naopak pomáhají krevní cholesterol snížit. Tímto lze říci, že je VEJCE vyvážená potravina. Roli hraje kvalita (bio) a častost konzumace.

Zobrazit celý článek

Obyčejně neobyčejné SUŠENÉ LAHŮDKOVÉ DROŽDÍ  

Specialita, o které možná ještě nevíte, přitom je tak obyčejně neobyčejná. Čím? Nejen obsahem vitamínů skupiny B.

Zobrazit celý článek

Hravé jarní - NAKLIČOVÁNÍ!

KLÍČKY jsou typicky JARNÍ potravinou, a proto by nyní ve Vašem jídelníčku rozhodně NEMĚLY chybět! Víte, jak na to? Nakličování usnadní NAKLIČOVACÍ MISKA.

Zobrazit celý článek