ZDRAVÍ je naším "výtvorem" 

1) VÝŽIVA - naprostý základ. Do jídelníčku moderního člověka nepatří "zbytečné" potraviny, jako jsou sladkosti a různé pochutiny, sladké nápoje, limonády. Problémové jsou také veškeré chemicky upravované potraviny, polotovary, konzervy, uzeniny. Takové potraviny nevyživují naše tělo, naopak zanášejí ho balastem a toxickými látkami, nemluvě o nadbytečných kaloriích. Kdyby populace nekonzumovala tyto "neřesti" výživy, výrazně by ubylo obézních a nemocných lidí.

2) POHYB - znamená život. Člověk je přírodou stvořen k pohybu. V důsledku mnoha skvělých vynálezů moderní doby pohybu výrazně ubývá. O to více jej musíme aktivně vyhledávat! Místo výtahu chodit pěšky, proběhnout se na zastávku či do práce, nepoužívat dopravní prostředky z pohodlnosti a ze zvyku. Čerstvý vzduch a pohyb má blahodárný vliv na psychiku. Po procházce nám bude hned veseleji! 

3) ELIMINACE škodlivých látek moderního prostředí. Pomáhat tělu zbavovat se škodlivin začíná být nutností. Zplodiny průmyslu, nekvalitní potraviny a nápoje, mikroorganismy, geosmog, těžké kovy...všemu jsme každodenně vystaveni. Zdravý organismus je vybaven obrannými mechanismy, které umožňují tělo cizorodých zátěží zbavit. Pokud je však jejich funkce narušena, nebo toxiny působí dlouhodobě, začnou se v těle hromadit a jsou následně příčinou zdravotních (i psychických) potíží. Možnosti detoxikace: půst, sauna, detoxikace přírodními prostředky detoxikační medicíny.

4) RELAXACE - čím dál větší nutnost. Jsme poháněni požadavky a nároky společnosti na úkor vlastního času na sebe. A pak už ani neumíme odpočívat. Odpočívat, znamená zklidnit tělo a mysl. Vypustit všechny myšlenky a být jen v sobě, naslouchat svému vnitřnímu hlasu. Ideální je pobyt v přírodě, bylinková koupel, jóga, meditace. Každý den pár minut v tichosti a o samotě je výbornou prevencí syndromu vyhoření a vede ke šťastnějšímu životu.
Životu v rovnováze...