Espresso jen pro vás, turek či nesca s přáteli... Milujete KÁVU? Není co řešit!

1) Nikdy nezalévejte turka ani Nescafe vařící vodou - spálíte ji a bude mít hořkou chuť. Nehledě na fakt, že spáleniny jsou toxické!

2) Kupujte kávu kvalitní a vždy co nejčerstvější, tzn. praženou nedávno, ne před rokem apod. jak běžně v supermarketech  bývá :/. Zkaženou kávu poznáte podle toho, že zrna jdou cítit po shnilých pomerančích - rozhodně nepoužívejte, zdraví nebezpečné!
Jistotu čerstvě pražené kávy poskytnou kavárny či originální obchody, které kávu dovážejí přímo od zdroje (nejvíce s Itálie). Rozhodně je lepší si najistotu připlatit, investice se vám vrátí už jen s vůní čerstvě pražené kávy, nehledě na samotnou chuť (pokud ji však dobře připravíte). Chcete-li se o správné přípravě kávy dozvědět více, pátrejte po stylové "kávové" literatuře.

3) Pokud nedáte dopustit na "Nescu", tak počítejte s tím, že do těla dostáváte spoustu dalších nežádoucích látek. Pozor na již zmiňované "spálení". 

4) Nikdy necukrujte a nepřehánějte to s mlékem. Kafe Latté berte jako příležitostný "moučník", ne jako každodenní kafe.

5) Vždy ke kávě pijte dostatečné množství čisté nebublinkované vody - zmírníte okyselující vliv kávy.

6) Nepijte více než 2 šálky kvalitní kávy denně.

Věděli jste, že kvalitní káva může mít tisícero chutí? Může chutnat jako marcipán s nugátem, po višních či jiném ovoci, čokoládě?
Pokud znáte jen chuť spálenou, vězte, že Vaše káva není kvalitní nebo není správně připravena. A pokud Vás hned z rána prožene, opotíte se, či se Vám rozbuší srdce, tak je to ten stejný případ.


Krásné zážitky s vaším nejlepším šálkem kávy Vám přeje Lucie


P.S.: Při kávě vzniká umění. Káva spojuje lidi. Uvolňuje, přizemňuje. Konec výčitek a tlačení na pilu s odvykáním jednoho šálku... Nejdůležitější je stejně pocit, jaký u svého šálku máte. A pokud svou kávu opravdu milujete - není co řešit! ;)
teče jako "med" můj nejoblíbenější šálek kávy už není... Kafe v klíně