Extrakt z grepových jader - tak trochu jiná antibiotika

Extrakt z grepových jadérek je dalším doplňkem stravy vedle echinacey a česneku, který umí posilovat funkci imunitního systému. Je však mnohem silnější. Látky obsažené v jadérkách jsou schopny zlikvidovat nemalou řadu nežádoucích mikroorganismů. Poradí si nejen s bakteriemi, ale také s viry a plísněmi. A právě pro silné antibakteriální, protivirové a protiplísňové účinky, může být extrakt z grepových jader, nazýván „zázrakem přírody“.

Oproti klasickým antibiotikům jde o produkt čistě přírodní, který má navíc tu výhodu, že neničí zdraví prospěšnou střevní mikroflóru. Je možné jej i s klasickými antibiotiky kombinovat.Účinně likviduje zlatého stafylokoka a řadu bakterií, způsobujících onemocnění střev, dýchacích cest či močopohlavního ústrojí. Z dalších výhod lze zmínit jeho ochranné působení na sliznici žaludku - výrazně působí proti vzniku žaludečních vředů a pomáhá i při jejich léčbě; také ničí v žaludku přítomnou bakterii - Helicobactera pylori.

Nejvíce však účinnost extraktuoceníme zejména tam, kde běžná antibiotika nepomohou. Tedy hlavně u onemocnění virového původu,jako jsou rýmy, nachlazení, opary, virózy. Velmi dobře působí na všechna plísňová onemocnění, elegantně léčí gynekologické záněty způsobené kvasinkami.Obecně lze extraktužívat k podpoře imunitního systému u zánětů jakéhokoli druhu a to nejen akutních, ale i chronických.

K dostání je v lékárnách ve formě kapek, tablet či sprejů.Může být obohacený o vitamín C, takový výrobek je pak ještě účinnější. Používá se vnitřně, při zevním použitíslouží jako přírodní desinfekce.Cena vzhledem k účinku je velice příznivá. Dávkování se odvíjí od konkrétního výrobku a individuálních potřeb. Pozor, má hořkou chuť (jako grepJ). Při podání dětem, těhotným a kojícím ženám, stejně jako u chronických onemocnění, je vhodné se poradit s odborníkem.

Extrakt z grepových jadérekje čistě přírodní produkt, který má velmi dobrou snášenlivost. Zvyšuje vitalitu a obranyschopnost organismu, působí proti bakteriím, virům a plísním včetně kvasinek. Má silné protizánětlivé účinky, přispívá k mikrobiální rovnováze trávícího systému.Rozhodně se vyplácí, mít jej doma po ruce.Může se ale dobřehodit také na dovolené.

Mikroorganismy, na které extrakt z grepových jader „zabírá“: Staphylococcus aureus, Salmonella typhi, Shigella dysenterie, Klebsiella pneumonie, Legionella pneumophila, Clostridium tetani, E. Coli, Candida albicans, Helicobacter pylori.

MUDr. Lucie Tomíčková
Poradce pro výživu a suplementaci