MUDr. Lucie Tomíčková, r. 1984

Jsem certifikovanou poradkyní C.I.C. metody a poradkyní pro moderní výživu, původním povoláním lékařka.

Od roku 2017 praktikuji v Třinci Poradenství „Pro Život v Rovnováze“, které je zaměřeno na dosažení individuální rovnováhy pomocí přirozených metod a nástrojů. Více o poradenství „Pro Život v Rovnováze“ zde.

Napsali jste o mně a Můj osobní příběh naleznete zde.

Princip přírody v nás

Zkoumání vlivu výživy a psychiky na zdraví a nemoc, otázky specifické výživy a přírodních výživových doplňků k dosažení přirozené rovnováhy, mě provázejí celý dospělý život. Mé myšlení automaticky zachází do hloubky a vyhledává příčinu nerovnováhy podle logiky čínského pentagramu, principu přírody v nás.

Spojuji znalosti klasické medicíny s přírodním konceptem východních filozofií.

Vše souvisí se vším

Nejsme jen fyzické tělo (hmota), ale máme také energeticko-informační rovinu. Jsme duše, jsme vědomí, tvoříme myšlenky, prožíváme emoce, které zásadně ovlivňují kvalitu našeho života a zdraví. Jako celistvé bytosti vysíláme měřitelnou energii (snímanou EKG nebo EEG přístroji). Tato energie působí na vše a všechny v prostoru okolo nás. Správně uchopené informace dokáží zcela proměnit náš život směrem ke zdravé rovnováze.

Mým poslání je vnést světlo a rovnováhu do všech rovin lidské existence.

Můj osobní příběh

Vyrůstala jsem v lékařské rodině, téma zdraví mě přirozeně přitahovalo a lidské tělo fascinovalo. Od mládí jsem četla knihy o výživě a psychosomatice a v jedné z nich jsem narazila také na detoxikační metodu. Zaujal mě čínský pentagram a spojitosti orgánů a tělesných systémů na energetické bázi, které neodpovídalo klasickému pojetí anatomie a fyziologie. Rovněž mě překvapilo, jak v tomto celostním pojetí nacházejí zdravotní potíže svou příčinu. Tenkrát, v roce 2011, jsem si položila otázku, jak je možné, že já, jako lékařka tuto metodu neznám. Zlom nastal po těhotenství s druhým synem, kdy mě trápil únavový syndrom a depresivní myšlenky. Předepsané léky jsem si nevzala a vzpomněla jsem si na očistu, vyhledala terapeutku a již během první kúry jsem pocítila úlevu! Můj vhled do lidského těla se dále prohluboval a vše do sebe zapadalo. Po třech detoxikačních kúrách jsem byla jako znovuzrozená a věděla jsem, že toto je má cesta…


Napsali jste o mně

David P.

Je to až k nevíře, jak naše každodenní strava a celková životospráva ovlivňuje to, jak se cítíme a přistupujeme k sobě a svým životům. Já osobně jsem věděl, jak důležité zdravé stravování je, ale nemohl jsem se odhodlat k tomu, abych se touto cestou vydal. A musím přiznat, že jsem tuto skutečnost hodně podcenil a to mělo za následek to, že jsem se cítil neustále unavený, vyčerpaný, bez síly a chuti do života. Díky Lucce, kterou znám už od doby, kdy jsme se poznali na základní umělecké škole, se vše obrátilo k lepšímu. Vysvětlila mi, jak a co působí na naše tělo a jak je vše se vším v našem těle spojené a co a jak má vliv na to jak se cítíme. Pomohla mi upravit jídelníček, svou vlídností a vstřícností mi dodala síly a odvahy a tím docílila toho, že se dnes cítím o mnoho lépe. Moc si Lucky vážím a jsem rád, že jsem měl mít tu čest jí poznat. Naše zdraví je to nejdůležitější co máme, tak je držme v rovnováze.

Adéla T.

Po 11 měsících detoxikace si už také dovolím přispět svou osobní zkušeností. Hledala jsem celostní medicínu v Třinci a našla jsem Luci a jsem za to moc ráda. Pro mé zdraví i pro duši to bylo významné setkání. Co se týče zdraví, nikdy jsem se takhle komplexně nesvěřila se svými dosavadně prodělanými problémy a zároveň se nesetkala s tím, aby se jimi někdo opravdu tak intenzivně zaobíral. I když jsem měla povědomí o tom, že zdánlivě nesouvisející potíže spolu souvisí, teprve po takovém komplexním "rozebrání" si skládám své vlastní puzzle a v důsledku vyplývají na povrch všechny "chyby", kterých jsem se na sobě dopustila. A co se duše týče... Už od mala jsem měla dojem, že uvažuju trochu jinak, než zbytek mé rodiny (ať už šlo o jídlo, trávení času, komunikaci) :) Díky konzultacím u Lucinky mi mé postoje začínají dávat smysl a začínám chápat a uvědomovat si svůj rozvoj i to, jak chci svůj život prožít. Luci, děkuji :)

Kamila T.

Již budu začínat druhou detoxikační kúru s kapičkami Joalis, se kterými jsem více než spokojená. Krásná cesta, kdy se tělu připomene, jak se zbavit starých věcí, které zadržujeme či se nám v těle ukládají. Chci opravdu veřejně moc poděkovat a pochválit paní Lucinku, která andělsky pečuje o klienty. A jsem ráda, že mě to zavedlo právě k ní. Opravdu vřele doporučuji každému, kdo je ochoten na sobě pracovat a dosáhnout velkých pozitivních změn ve svém vnitřním i vnějším světě.

Hana C.

Lucku jsme poznala při studiu medicíny v Olomouci. Je to velmi vzdělaný člověk, kterého si nesmírně vážím za to, s jakou energií pracuje na sobě a s jakou chutí předává své zkušenosti ostatním. Když se u mě objevily zdravotní problémy, byly rady Lucky ty jediné, které mi pomohly. Není to tak jednoduché, jako vzít prášek nebo se namazat mastí, ale je to to jediné, co mi pomohlo, poznala jsem neskutečnou změnu a to stojí přeci za vaše zdraví! Držím všem palce! :)

Klára S.

V rukou paní doktorky Tomíčkové jsem již téměř rok a na základě jejího odborného poradenství a detoxikační medicíny Joalis se mé zdraví (duševní pohoda) markantně zlepšilo. Konzultaci mohu jen doporučit a to nejen pro pacienty s již diagnostikovanou nemocí ale i pro zdravé jedince, kteří se zajímají o své zdraví více do hloubky. Každá návštěva u paní doktorky je dá se říct i pohlazením po duši. :) Její přístup je nejen velice profesionální ale také citlivý a vstřícný. Dle mého názoru, všichni pacienti musí odcházet s úsměvem na rtech a pozitivní energii. :)

Kateřina M.

Moc se mi líbí profesionální přístup a pozitivní energie, kterou vnímám během každé konzultace. Můžu se svěřit s každodenními problémy, paní doktorka si mě vždy trpělivě vyslechne a ochotně poradí. Jídelní plán, zpracovaný na míru, mi opravdu sedí a chutná. :) Mockrát děkuji za pomoc a těším se na další detox konzultaci.

Chcete se podělit o své zkušenosti? Svou recenzi můžete přidat zde.Vzdělání a kurzy

 • Lékařská fakulta Univerzity Palackého v Olomouci, obor Všeobecné lékařství (2010).
 • Kurz "Poradce pro výživu a suplementaci" Mgr. Martina Jelínka (6-11/2015).
 • Kurz "Výživa dětí" Mgr. Martina Jelínka (2016).
 • Kurz "Jak vyléčit cukrovku" Mgr. Martina Jelínka (2016).
 • Kurz "Co nevíte o mléce" Mgr. Martina Jelínka (2016).
 • Kurz "Síla myšlenky - víkendový seminář" Martina Jelínka (2016).
 • Kurz "Vegetariánství a veganství v praxi" Mgr. Martina Jelínka (2017).
 • Zkouška 1. stupně - Úvod do detoxikace v metodě C.I.C.
 • Zkouška 2. stupně - Poradce metody C.I.C.
 • Celoroční praktický kurz Brno - Certifikovaný poradce metody C.I.C.
 • Kurz Vodní záchranář ZIII.
 • Potápěčský kurz OWD.
 • Základní umělecká škola I. a II. stupně – hra na klarinet.


Osobní zkušenosti

 • Výživa při sportu
 • výživa v těhotenství
 • výživa při kojení
 • výživa kojenců, batolat, předškolních dětí
 • výživa při omezené pohybové aktivitě
 • detoxikace Joalis
 • přírodní léčba, doplňky stravy
 • úprava stravy dle aktuálních potřeb
 • alternativní výživové styly.

Zájmy (můj život)

 • Wellness životní styl
 • výživa a její vliv na zdraví a psychiku
 • západní medicína (lékařství), východní životní filozofie (ájurvéda, tradiční čínská medicína, makrobiotika), psychosomatika
 • příprava zdravých pokrmů, tvorba vlastních receptů
 • rekreační sport
 • astrologie, numerologie a rozvoj intuice
 • rodina
 • hudba a umění.


Certifikáty